Haber

‘Ürpertici’: Prof. Dr. Ahmet Ercan’dan Dikkat Çeken İstanbul Depremi Açıklaması!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde yıkıcı etki yaratan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından deprem uzmanlarının her açıklamasını dikkatle dinledik. Özellikle beklenen İstanbul depremi ile ilgili uzmanların görüşlerini takip ettik. prof. Dr. Ahmet Ercan da o isimlerden biri. Ercan’ın açıklamaları depremin ardından gündem oldu. Şimdi de Ercan’ın ‘İstanbul depremi’ ile ilgili son paylaşımı dikkat çekti.

6 Şubat sabahından bu yana Türkiye asla unutulmayacak bir felaket yaşadı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde binlerce vatandaşımızı kaybettik. Birçok kasaba ve mahalle neredeyse yok oldu.

Bu ürkütücü sarsıntının ardından gözler İstanbul’un beklenen sarsıntısına çevrildi. “Kahramanmaraş merkezli bu deprem İstanbul depremini etkiler mi?”, “İstanbul depremi ne zaman olacak?”, “Hangi ilçeler etkilenecek?” sorular sorulmaya başlandı.

prof. Celal Şengör ve Prof. Dr. Ahmet Ercan, Prof. Dr. Naci Görür, Prof.

Bu süreçte Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın İstanbul depremiyle ilgili sözleri de dikkat çekti. Son olarak Ercan, İstanbul depremiyle ilgili bir paylaşım yaptı.

İstanbul Deprem Risk Yönetmeliği’ni okuduğunda ürperdiğini ifade eden Ercan, “Depremde ölecekler, şu an yaşıyorlar ama depremde yapılarının çökeceği biliniyor, dolayısıyla molozların düşeceği bölge belli oluyor. belirleniyor.” söz konusu.

“O halde yoksullar için toplanan deprem vergileri nerede?” diye sordu.

“Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet yetimlerindir.” Cumhuriyetin teminatını bekliyoruz…” diye ekledi.

borckaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu