Haber

Şırnak’ta şehit olan Güvenlik Görevlisi’nin faili Mersin’de yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak’ta 4 Haziran’da şehit olan Güvenlik Görevlisi Mustafa Erdem’in faili Mehmet Zeki İlmin’in Mersin’de yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyona ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Güvenlik İstihbarat Başkanlığımızın yürüttüğü teknik çalışmalar sonucunda 11 gün önce Cizre’de şehit olan Güvenlik Korucumuz Mustafa Erdem’in faili yakalanmıştır. Mersin’de Mehmet Zeki İlmin kod adlı Demhat, Fırat ve Gelhat isimli terörist “Şehidimizin kanı yerde kalmadı. Operasyonu gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Terör bitene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İlmin ile birlikte 2 kişinin daha gözaltına alındığı belirtilerek, “PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik 04.06.2019 tarihinde yürütülen çalışmalar kapsamında 04.06.2019 tarihinde gerçekleştirildi. 2023 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde Güvenlik Görevlisi Mustafa Erdem’in şehit edilmesi olayının faili Demhat, Fırat, Gelhat kod adlı Mehmet Zeki İmin, operasyon kapsamında Mersin’in Akdeniz ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalandı. Operasyonda kardeşi K.İ. isimli kişinin Zeki İlmin adlı kişinin PKK/KCK terör örgütü DGH ve YPS gençlik yapılanması bünyesinde kırsala işçi nakli ve işbirliği faaliyetleri yürüttüğü belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu